Císař František Josef I. povýšil nejvyšším rozhodnutím ze dne 25. listopadu 1903 JUDr. Morize Rosenstocka, narozeného roku 1856 ve Skałatu v Haliči v rodině místních pokřtěných židů, majitele skałatského velkostatku, vicepresidenta okresního zastupitelstva ve Skałatu a člena Obchodní a živnostenské komory v Brodech, do šlechtického stavu.
Následně Moriz požádal o zhotovení diplomu, udělení erbu a povolení hesla a predikátu Rostocki, Rozwaga nebo Skalacki, ze kterých c. k. ministerstvo povolilo druhý. S tím ale příjemce nebyl spokojen a proto svoji prosbu revidoval a listinou z 28. dubna 1904 získal přídomek Rosenstock šlechtic Rozstocki (Rosenstock Edler von Rozstocki) a již dříve navržený erb:
Pod červenou hlavou se stříbrnou hvězdou je v modrém uvnitř stříbrné bordury stříbrná růže se zlatým semeníkem a kalichem. Na štítě spočívá korunovaná turnajská přílba s modro – stříbrnými přikrývadly. Klenotem jsou dvě rozevřená křídla, pravé dělené stříbrno – modře, levé stříbrno – červeně. Mezi nimi růže ze štítu převýšená hvězdou ze štítu. Pod štítem se vine zlatá páska s černou devizou INTEGRITATE ET CARITATE.
23. května 1913 císař Morizi Rosenstockovi šlechtici von Rozstocki povolil odložit příjmení a psát se pouze šlechtic Rozstocki (Edler von Rozstocki).
Górzyński, Sławomir: Nobilitacje w Galicji w latach 1772-1918. Warszawa 1999, s. 225.
Autor: Michal Fiala