Ferdinand Alexander Prinz zu Hohenlohe-Oehringen (*Lindau, 20. prosince 1871) se vzdal titulu a příslušnosti ke svému rodu a 30. května 1895 přijal württemberský stav svobodných pánů s predikátem Freiherr von Gabelstein a nový erb:
Čtvrcený štít. 1. a 4. v červeném na stříbrném skalnatém trojvrší dvoje zkřížené vidle. 2. a 3. ve stříbře je dovnitř obrácený černý levhart. Na štítě spočívá korunovaná turnajská přílba s červeno – stříbrnými a černo – stříbrnými přikrývadly. Klenotem je rostoucí černý levhart držící v tlapách stříbrné vidle.
16. července 1895 se ve Wiesbadenu oženil s Augustou Marií Elsou de Ondarza (Hamburg, 13. července 1870) a měl s ní syna Ulpiana Herberta Alexandera Krafta (*Zippendorf, 9. března 1896).
Gotha, Freiherren, 1915, s. 270.
Michal FIALA