Listinou danou ve Vídni 5. července 1884 povýšil císař František Josef I. do uherského šlechtického stavu záhřebského měšťana Vazula Nikolicse spolu se synem Vladimirem a dcerami Erzsébet a Olgou vzešlámi z manželství s Franciskou Glazics, udělil mu predikát podrinjei (de/von Podrinje) a erb:
V červeno – modře děleném štítě je na přirozené skále zlatý lev s červeným jazykem držící v pravé přední tlapě dýku se stříbrným jilcem a záštitou připravenou k bodnutí, v levém stříbrný jetelový patriarší kříž, lev je v pravém horním rohu provázen stříbrným půlměsícem, v levém horním rohu stříbrnou hvězdou. Na štítě spočívá korunovaná turnajská přílba s červeno – stříbrnými a modro – zlatými přikrývadly. Klenotem je rostoucí zlatý lev s červeným jazykem držící v pravém předním pařátu dýku ze štítu, ale připravenou k seku, a v levém kříž ze štítu.
Jeho syna Vladimira, poslance parlamentu a bývalého sekčního šéfa na ministerstvu vnitra, císař František Josef I. listinou danou ve Vídni 21. dubna 1914 spolu se synem Fedorem a dcerami Verou a Dagmar vzešlými z manželství s Gabriellou Scotti povýšil do uherského baronského stavu a polepšil mu erb:
Čtvrcený štít se srdečním štítkem. Ten je modrý se zlatým dvojocasým lvem na zeleném trávníku držícím v pravé přední tlapě tureckou šavli se zlatým jilcem a záštitou a v levém stříbrný jetelový patriarší kříž, provázeným v pravém horním rohu zlatou hvězdou, v levém horním rohu stříbrným půlměsícem. 1. a 4. ve zlatě černý orel s červenými jazyky rozdělený modrou špicí, v níž z horního okraje visí na červené šňůře zlatá poštovská trubka. 2. a 3. v červeném stříbrné šikmé vlnité břevno provázené nahoře zlatou hvězdou, dole stříbrným půlměsícem rohy doleva. Na štítě spočívá koruna svobodných pánů a na ní dvě korunované turnajské přílby. Klenoty: I. rostoucí lev ze štítu, přikrývadla modro – zlatá; II. rostoucí zlatý dvojocasý lev držící v pravé tlapě tureckou vojenskou zástavu ze stříbrného půlměsíce a černého koňského ohonu na dřevěné žerdi a v levé tlapě uťatou tureckou hlavu, přikrývadla červeno – stříbrná. Štítonoši jsou na bronzové arabesce dva chorvatští šerešani ve stříbrné košili, z níž jsou viditelné pouze rukávy a límec, červenohnědé vestě se stříbrnými knoflíky, modrých kalhotách s červeným vyšíváním, šedých punčochách se stříbrnými manžetami a hnědých střevících. Opásáni jsou hnědým koženým opaskem, za nímž mají zastrčenou pistoli a handžár (správně jatagan), z ramen jim splývá červený plášť sepnutý stříbrnou přezkou, na hlavě mají červený fez s černým třapcem a volnou rukou se opírají o pušku. Z arabesky splývá modrá páska se zlatou devizou FRANGAR NON FLECTAR.
Királyi Könyvek, 68. kötet, 559-563 oldal; 72 kötet, 980 oldal; 73. kötet, 192-194 oldal.
Michal FIALA