Na základě Řádu železné koruny III. třídy uděleného nejvyšším rozhodnutím ze dne 7. ledna 1871 povýšil císař František Josef I. dne 24. srpna 1871 Maximiliana Brülla narozeného roku 1837 v Prešpurku, nizozemského honorárního konzula a velkoobchodníka, do rytířského stavu, udělil mu predikát rytíř Brüll/Ritter von Brüll a erb:
V modrém štítě je červené břevno se zlatým okrajem nesoucí tři zlaté hvězdy. Nahoře je doprovázeno stříbrnou lilií, dole na zlatém trojvrší stříbrným kvádrovaným hradem, jehož zeď je prolomena černou bránou s polospuštěnou zlatou mříží provázenou po každé straně jedním černým oknem. Zpoza zdi vyrůstají tři stejné věže s cimbuřím o třech stínkách, červenou špičatou střechou a dvěma okny vedle sebe. Na štítě spočívají dvě korunované turnajské přílby. Klenoty: I. dva zkřížené stříbrné labutí krky obrácené k sobě černými zobáky, v nichž společně drží lilii ze štítu, přikrývadla modro – stříbrná; II. dvě složená křídla, přední zlaté s červeným břevnem nesoucím zlatou hvězdou, zadní červené se zlatým břevnem, přikrývadla červeno – zlatá.
Listinou danou ve Vídni 8. ledna 1882 udělil František Josef I. Miksovi (Maximilianu) Brüllovi, velkostatkáři a královskému radovi, jeho synům Ödönovi a Móriczovi a dcerám Zsófii a Lauře vzešlým z manželství s Franciskou Munk a dalším potomkům, které zplodí se svou druhou manželkou Annou Krausz, uherský šlechtický stav, stejný erb a predikát domonyi (de/von Domony).
5. listopadu 1898 byla dr. Móriczi Brüllovi de Domony povolena změna příjmení na Domony, totéž bylo povoleno 30. března 1900 Ödönovi a jeho synům Miksovi a Edemu.
Michal FIALA